PANDEMİ SÜRESİNCE ALINAN ÖNLEMLER

Pandemi sebebiyle, 2020-2021 öğretim döneminde gerek Milli Eğitim Bakanlığından gerekse Sağlık Bakanlığından gelen genelgeler doğrultusunda kurumumuzda alınan önlemler:

 1. Kurum binamızın genel temizliği önerildiği şekilde düzenli olarak yapılmaktadır.
 2. Kuruma giriş yapacak olan kişilerin temassız ateş ölçer ile ateşleri ölçülmektedir.
 3. Tuvaletlerde fotoselli sistemle çalışan musluklarımız ve sabunluklarımız bulunmaktadır. Aynı zamanda tuvalet aydınlatması da harekete bağlı olarak yanmaktadır.
 4. Sınıf kapıları ayakla açılıp kapatılabilecek şekilde düzenlenmiştir.
 5. Kurumumuzda en az 4 m²’ye bir kişi düşecek şekilde personel ve öğrenci planlanması yapılacak ve içeriye alınması gereken kişi sayısı buna göre düzenlenmiştir.
 6. Sınıf, çalışma odaları ve benzer toplu kullanım alanları, kişiler arasındaki sosyal mesafe en az 1-1,5 metre olacak şekilde düzenlenmiştir.
 7. Öğrenciler ile 1 metreden yakın temas olasılığı olan öğretmenler tıbbi maskeye ek olarak yüz koruyucu da kullanması sağlanmıştır.
 8. Öğrencilerin bırakılması ve alınması sırasında personel ve veliler sosyal mesafe kurallarına uyacak ve maske takacaktır.
 9. Mümkünse her derse aynı velinin öğrenciyi alması ve bırakması, büyükanne, büyükbaba gibi 65 yaş üstü kişiler veya altta yatan hastalığı olanların öğrencileri bırakıp almaması sağlanacaktır.
 10. Kursa giriş/çıkış saatlerinde öğrenciler, veliler tarafından okul dışında teslim alınıp bırakılacak, küçük yaş grubu öğrencilerin velileri 5.maddedeki düzenlemeye göre içeri alınabilecektir.
 11. Kursumuzda bulunan öğretmen, öğrenci ve diğer çalışanlar maske takacak, maskesi olmayanlar için bina girişinde maske bulundurulmaktadır. Kursta bulunan kişilerin tümü maske kuralına uygun maske takacaktır.
 12. Her dersten önce hem öğrenci hem de öğretmen ellerini –el yıkama kurallarına göre- yıkayacak veya el dezenfektanı ile ellerini dezenfekte ettikten sonra sınıfa girecektir.
 13. Her ders öncesi ve sonrasında sınıflar doğal havalandırma ile havalandırılacak ve temas edilmesi yüksek olan yerler (piyano, masa, nota sehpası vb.) öğretmenler tarafından özel yüzey dezenfektanları ile dezenfekte edilmektedir.
 14. Kursta sık dokunulan kapı kolları, merdiven korkulukları, elektrik düğmeleri gibi yüzeylerin temizliği ve dezenfeksiyonu düzenli olarak yapılmaktadır.
 15. Pandemi süresince mutfak bölümü kapalı olacağından, çay, kahve, su vb. servisimiz olmayacaktır.

Sağlıklı, güzel bir dönem dileklerimizle.